Рио Фърдинанд сравнява Коби Майноо от Манчестър Юнайтед с легендата на Милан след зашеметяващата победа на Уулвс
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-02-02 | 10:45:05

Рио Фърдинанд сравни звездата на Манчестър Юнайтед Коби Майноо с легендата на Милан Кларънс Зеедорф след победата му срещу Уулвс.

Mainoo показа зашеметяващо умение и хладнокръвие, за да отбележи победител в 97-ата минута за Юнайтед в Molineux в четвъртък вечер. Педро Нето изглежда спечели точка на Уулвс, когато отбеляза в 95-ата минута, но Майноо намери долния ъгъл две минути по-късно при забавна победа с 4-3.

Това беше вторият гол на младия полузащитник за Юнайтед за четири дни, след като той отбеляза и при победата с 4-2 над Нюпорт Каунти в ФА Къп. Бившият защитник на Юнайтед Фърдинанд беше пълен с похвали за Майноо, докато анализира победния му гол.

„Не казвам, че той притежава същите способности, или че той все още е този играч, но той ми дава настроението на Кларънс Зеедорф“, каза той по TNT Sports. „Начинът, по който маневрира в трудни ситуации и начинът, по който манипулира тази топка и използва тялото си на моменти.

„Той я премества, прокарва я през краката на [Макс] Килман – красиво. Той също е неуловим на моменти, както и контролът и съзнанието, за да избере мястото си. Някои играчи виждат заглавията там и задните страници и си мислят „Ще го направя“. Но той просто го гали.“

Победителят на Mainoo дойде след разтърсващ мач, в който Юнайтед поведе с 2-0 благодарение на кривия финал на Маркъс Рашфорд и комбинираните усилия на Расмус Хойлунд на близката греда. След това дузпата на Пабло Сарабия беше отменена от удар с глава на Скот Мактоминей преди финал на трибуната.

Килман вкара от сет, преди Нето да вкара при контраатака, за да направи 3-3 и да подготви сцената за Майноо. „Това е сбъдната мечта. Това е толкова трудно място за идване“, каза той. „Те направиха толкова добър хоумрън тук, така че ние трябваше да спечелим. Все още не съм слязъл от това. все още имам чувството, че мечтая да бъда честен.

„Да започна да играя във Висшата лига за клуба ми от детството, беше невероятно и сега просто се опитвам да направя добра серия от игри, печелете все повече и повече мачове и получавате истинска инерция."

Хойлунд беше впечатлен от младежа. „Не можах да го видя в предсезона, защото не бях там, но всички Момчетата говореха за него и казваха, че е талант от едно поколение", каза той. „Той има хубаво тяло, много е зрял и също така има добра личност.

„Той е много спокоен и извън терена е приятно, спокойно момче. Можете да видите, че е хладнокръвен и показва качествата си и той го показа отново тази вечер – той е невероятен талант. Той е само на 18 години и си помислих, Бях млад.

Бруно Фернандеш каза: „Той е голям талант. Казвал съм го и в миналото – виждал съм го да играе за юноши до 18 години преди две или три години и казах на приятел, който беше в Манчестър, който искаше да види някои младежки мачове, казах името на Коби, без да знае, че ще бъде толкова талантлив и този играч. Талантът беше там. Но той е по-добър като дете, отколкото като играч. Той ще бъде в бъдеще по същия начин."

Присъединете се към нашата нова общност WhatsApp! Щракнете, за да получите ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на членовете на нашата общност специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не ви харесва нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите

Източник: mirror.co.uk